Arv, mida te tõenäoliselt kõige paremini tunnete, on igapäevaste juhtumite koguarv.

Arv, mida te tõenäoliselt kõige paremini tunnete, on igapäevaste juhtumite koguarv.

Fort Wayne’is asuv tervishoiusüsteem ootab sel nädalal umbes 2000 annust ja järgmisel nädalal 8000 annust.

Parkview on üks viiest Indiana haiglast, mis on määratud pilootpaikadeks, kes saavad esimesena selles osariigis vaktsiini. Toidu- ja ravimiamet andis reede hilisõhtul loa vaktsiini erakorraliseks kasutamiseks.

Üle riigi saab vaktsiini esmaspäeval 145, teisipäeval 125 ja kolmapäeval 66 kohta, teatas USA Today.

Indiana osariigi tervishoiuametnikud väidavad, et enam kui 50 haiglat ja kliinikut saavad nädala lõpuks 55 575 vaktsiinidoosi.

Jeffersonville’i Clarki memoriaalhaigla sai annuseid ka esmaspäeval. Community Hospital kavatseb alustada vaktsineerimist teisipäeval, ütles Munsteri haigla pressiesindaja meilis.

Indiana ülikooli tervisemetoodik loodab, et saadetis saabub õigeaegselt, et alustada vaktsineerimist kolmapäeval, teatasid haigla ametnikud. IU Health on ainus haigla Kesk-Indiana, mis on osa pilootprogrammist. IU Health loodab sel nädalal saada umbes 1900 annust, ütles avalike suhete juht Jonathon Hosea meilis.

Evansville’is asuva tervishoiurühma Deaconnessi ametnikud ütlesid, et neil on samuti plaanis kolmapäeval vaktsineerimisega alustada.

Esmaspäeval kiirustasid mitmed tervishoiutöötajad oma esimest süsti määrama, põhjustades perioodilisi tõrkeid riigi veebisaidil, kus kohtumisi tehakse.

Alkotox – kus heaolu saab alguse tervest maksast. Avastage see aadressil https://alkotox-website.com/ ja alustage oma teekonda juba täna.

IU Health saatis tervishoiusüsteemi 35 000 meeskonnaliikmest veidi alla 10 400-le e-kirjad, kutsudes neid esimeste seas vaktsiini saama, ütles kvaliteedi- ja ohutusjuht dr Michele Saysana. Töötajad, kellel on patsientidega piiratud kontaktid, näiteks administraatorid nagu tema, vaktsineeritakse lähinädalatel.

Võtke ühendust IndyStari reporteri Shari Rudavskyga aadressil shari.rudavsky@indystar.com. Jälgi teda Facebookis ja Twitteris : @srudavsky.

Kuna enam kui kolmandik Indiana maakondadest asub koroonaviiruse kõrgeima leviku tõttu punases tsoonis, andis kuberner Eric Holcomb kolmapäeval osariigi haiglatele korralduse peatada mitte-erakorralised protseduurid ja seadis karmid piirangud seltskondlikele kogunemistele.

"Indiana osariik põleb," ütles Holcomb oma iganädalasel pressikonverentsil, milles kirjeldati koronaviiruse vastust, lisades, et numbrid on hakanud "kontrolli alt väljuma".

Kolmapäeval teatas Indiana 5,853 uuest koroonaviiruse juhtumist ja veel 98 surmajuhtumist, mis suurendab pandeemias hukkunute arvu enam kui 6200-ni. Eelmisel neljapäeval purustas osariik taas oma igapäevaste juhtumite rekordi, teatades enam kui 8450 uuest juhtumist.

Kõigis osariigi 92 maakonnas on nüüd üle 200 koroonaviiruse juhtumi 100 000 elaniku kohta. Osariigi seitsme päeva jooksev positiivsuse määr ületab 14%. Haiglates võetakse COVID-19 tõttu rohkem kui 400 uut vastuvõttu päevas.

"See on eksponentsiaalne tõus," ütles Indiana osariigi tervishoiuvolinik dr Kris Box, rääkides viimaste nädalate juhtumite trajektoorist. "See näitab selgelt, et tõus pole kaugeltki lõppenud."

Holcomb ütles, et alates sellest nädalavahetusest ei saa kohalikud tervishoiuosakonnad enam teha erandeid seltskondlike kogunemiste 50-liikmelise ülempiiri suhtes oranžides maakondades ja 25-liikmelisele ülempiirile punastes maakondades.

Kuna haiglaravi sagenemine tuleb sageli juhtumite sagenemise kannul, ütles Holcomb, et peatab 16. detsembrist 3. jaanuarini kõik plaanilised operatsioonid, et haiglad saaksid personali ümber paigutada ja abivajajate jaoks voodikohti säilitada.

Kevadel astus Holcomb põhjalikuma sulgemise raames sarnase sammu. Paljud maahaiglad, mis ootasid tõusu, mida kunagi ei tulnud, tundsid rahalist kipitust, kuna pidid tühistama valikulised protseduurid, mis võivad olla tulusamad kui muud raviviisid.

Kuna koroonaviiruse juhtumite arv on tõusnud, on Holcomb ikka ja jälle öelnud, et soovib tasakaalustada "elu ja elatist". Ta on jälestanud Indiana tagasipöördumist pandeemia algusaegadesse, mil suur osa osariigist suleti.

Kuna aga tänupühade kogunemiste ja talvepühade tagajärjel on oodata rohkem juhtumeid, on haiglad valmis nägema järjekordset COVID-19 patsientide arvu kasvu.

Protseduuride edasilükkamine võib kõigile maksma minna, ütles Indiana haiglate liidu president Brian Tabor.

"Oleme selle aasta algusest õppinud, et esmatähtsa raviga viivitamine mõjutab lühi- ja pikaajalist patsientide tervist ning see koos rekordilise COVID-19 vastuvõttude arvuga on peamised põhjused, miks haiglad on nii hõivatud. praegu," ütles ta meili teel saadetud avalduses. "See on sõna otseses mõttes elu ja surma küsimus, et kõik sidusrühmad teevad kõik endast oleneva."

Kuigi panused ei pruugi olla nii kõrged patsientide jaoks, kes ei vaja kiiret abi, võib Holcombi käsk peatada mitte-erakorralised protseduurid tulla ebamugaval ajal nii kirurgide kui ka patsientide jaoks.

Tavaliselt on detsember kiire aeg, kuna inimesed püüavad kulukaid valikprotseduure teha, kui nad on täitnud aasta kindlustuse omavastutuse.

Vaid mõni tund enne Holcombi kolmapäeval oma teadaannet rääkis Lafayette’i elanik Vincent Walter (54) oma arstiga, kas tal võib vaja minna juunis vigastatud käe operatsiooni. Tal on sel aastal omavastutuse osas mitmeid ravikulusid, mistõttu arvas ta, et kuluefektiivsem oleks ka sel aastal käsi korda teha.

Siis kuulis ta Holcombi teadaandest.

"See pidurdab seda… Ma ei näinud seda tulemas," ütles Walter. "Põhimõtteliselt oleksin tagasi esimesele leheküljele… Kell lähtestatakse 1. jaanuari südaööl."

Võtke ühendust IndyStari reporteri Shari Rudavskyga aadressil shari.rudavsky@indystar.com. Jälgi teda Facebookis ja Twitteris : @srudavsky.

See ei ole lugu, mis selgitaks, millised on COVID-19 numbrid praegu. (Need ei ole head.) See on lugu, mis selgitab, kuidas numbrid, mida me praegu iga päev näeme, toimivad.

Indianas pärinevad need numbrid Indiana osariigi tervishoiuministeeriumilt . Mõnda numbrit, näiteks äsja registreeritud juhtumeid ja surmajuhtumeid, värskendatakse iga päev keskpäeva paiku. Teisi, nagu kõigi Indiana maakondade riskireitingut, värskendatakse kord nädalas.

Need numbrid annavad ülevaate pandeemia edenemisest, olenemata sellest, kas see läheb paremaks või halvemaks. Kuid kui neid ei selgitata õigesti või konteksti ei panda, võivad need olla petlikud.

Siin on, mida peaksite teadma COVID-19 statistika kohta, et saaksite seda kasutada enda ja oma lähedaste jaoks parimate otsuste tegemiseks.

Igapäevased juhtumid kokku

Arv, mida te tõenäoliselt kõige paremini tunnete, on igapäevaste juhtumite koguarv. See on number, mida enamik uudisteorganisatsioone, sealhulgas IndyStar, teiega kõigepealt jagavad.

See arv ei ole uute COVID-19 juhtude koguarv eelmisest päevast.

See on osariigi tervishoiuosakonna avaldatud uute juhtumite arv. See hõlmab eelmiste päevade juhtumeid ja see võib välistada täiendavad positiivsed testid inimestelt, kelle test oli varem positiivne.

Näiteks teatas osariigi tervishoiuamet laupäeval 8451 uuest juhtumist, esimest korda teatas osariik rohkem kui 8000 juhtumist ühe päeva jooksul.

On ebaselge, miks on ajavahemik, mil laborid teatavad juhtumitest osariigi tervishoiuosakonnale ja millal osakond need oma armatuurlaua abil avaldab.

Osariigi tervishoiuosakonna pressiesindaja Megan Wade-Taxter ütles, et laborid peavad saatma tulemused osakonda 24 tunni jooksul pärast testitulemuse valmimist. Ta ütles ka, et tulemused salvestatakse osakonna süsteemi kohe, kui labor need üle saadab.

Kuid ta ei vastanud küsimustele, miks osakond ootaks nende tulemuste avaldamist pärast seda, kui need on süsteemis.

Sellest hoolimata pidage meeles, et kontrollige äsja teatatud kogusummasid vaadates kuupäevi, millest juhtumid pärinevad.

Johns Hopkinsi ülikooli andmetel puuduvad COVID-19 testimisandmete esitamiseks föderaalsed standardid.

Positiivsuse määr

Kuigi juhtumite arvust on iga päev lihtne kinni jääda, on võib-olla kõnekam number positiivsuse määr.

Lihtsamalt öeldes näitab positiivsuse määr, kui paljud COVID-19 testid on positiivsed.

Siiski on kahte erinevat tüüpi positiivsuse määra: kõik testid ja individuaalsed.

Kõigi testide positiivsuse määr on selline, nagu see kõlab: kõigi COVID-19 testide protsent, mis osutusid positiivseks.

Individuaalne positiivsuse määr seevastu on positiivse tulemuse saanud ainulaadsete isikute protsent. Funktsionaalselt küsib see, kas iga inimese test on kunagi olnud positiivne.

Positiivsuse määr: mida peate teadma

Teeme selle lahti: kui keegi teeb 10 testi ja üks kord on positiivne, oleks kõigi testide positiivseks saamise määr 10%. Kuid selle inimese individuaalne positiivsuse määr oleks 100% – üheksat negatiivset testi eiratakse.

Kui inimene teeb 10 testi ja annab positiivse tulemuse kaks korda, oleks kõigi testide positiivsuse määr 20% ja individuaalne positiivsus jääks 100% -ni.

Wade-Taxter koos osariigi tervishoiuosakonnaga ütles, et kõigi testide meetod on võrreldav sellega, kuidas teised osariigid oma määra arvutavad.

"Lisaks," kirjutas ta e-kirjas, "on kasulik jäädvustada kõik üksikisiku testid, kuna see isik võis kogu pandeemia jooksul kokku puutuda mitme juhtumiga ja iga kord, kui teda testitakse, saate palju selgema pildi sellest, kui suur protsent testid on antud päeval positiivsed."

Brian Dixon, Indiana ülikooli Richard M. Fairbanksi rahvatervise kooli dotsent ja Regenstriefi instituudi rahvatervise informaatika direktor, ütles, et kõigi testide määr peegeldab seda, mis praegu testimisega toimub. Ta nimetas seda kullastandardiks.

Individuaalne määr, kuna see vähendab inimesi, nagu tervishoiutöötajad, keda regulaarselt testitakse, aitab rahvatervise ekspertidel paremini mõista uute juhtumite tuvastamist.

Ta ütles, et individuaalne määr, mis võib olla kaks korda kõrgem kui kõigi testide määr, võib põhjustada segadust ja võib olla epidemioloogide jaoks parem kui üldsusele.

Maailma Terviseorganisatsiooni sõnul on eesmärk saavutada kõigi testide määr alla 5%. Dixoni hinnangul oleks 10% hea arv, et individuaalses määras alla jääda.

Iga positiivsuse määra jagatakse tavaliselt seitsme päeva libiseva keskmisena, mis tähendab, et seitsme järjestikuse päeva määrad keskmistatakse, et anda toimuvast selgem pilt. Keskmine ei ole siiski eelmisest seitsmest päevast: see jääb praegusest kuus päeva maha, et vältida juhtumite teatamise eelnimetatud viivitusi.

Mis mõjutab positiivsuse määra

Positiivsuse määrad on tihedalt seotud testide arvuga, kuid võib-olla mitte nii, nagu te arvate.

"Seal on müüt, et kui teeme rohkem katseid, tõstab see positiivsust," ütles Dixon. "Tegelikkus on tegelikult vastupidine."

"Nii et teoreetiliselt, kui meil on elanikkonnas üldiselt sama palju viiruseid ja me suurendame testimiste arvu, siis leiame veel mõned juhtumid, kuid see ei kasva nii dramaatiliselt kui see suurenes. testimise maht, mida me teeme, " ütles ta. "Nii et me tegelikult vähendame positiivsust."

Positiivsuse määr: üks viis selle vähendamiseks on teha rohkem katseid

Dixon ütles, et Indiana peaks iga päev testima 60 000–75 000 inimest, et saada hea ülevaade viiruse levikust.

"See ei tõsta positiivsust," ütles ta. "See peaks selle maha tõrjuma, kui me haigusega poksime ja saame viiruse kontrolli alla."

Testide arvu suurenemine võib juhtumeid suurendada, kuid positiivsuse määr võib olla tõelisem viiruse leviku baromeeter, kui riik testib piisavalt.

Hospitaliseerimised

Juhtumite sagenemisel nihkub tähelepanu osariigi haiglatele ja sellele, kui suur on nende võimekus COVID-19 haigete eest hoolitseda.

Riik näitab seda võimsust iga päev, kasutades intensiivravi osakonna voodikohti ja ventilaatoreid. Iga üksuse kohta on armatuurlaual loetletud saadaolev protsent, COVID-19 patsientide kasutatud protsent ja teiste patsientide poolt kasutatud protsent.

McKeen ütles, et kuigi ventilaatori võimsus on muutunud vähem oluliseks, kuna arstid õpivad patsiente paremini ravima, on ICU voodikohtade kättesaadavus endiselt oluline.

"Lävel": Indiana haiglad seisavad silmitsi personalipuudusega, kuna COVID-19 levib

Isegi olemasolevate intensiivravi voodikohtade säilitamisest ei pruugi piisata, kui riigil pole piisavalt terveid arste ja õdesid, kes neid mehitaksid.

Contents